Kasy Fiskalne Online dla każdej firmy

Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej w ostatnim czasie podpisał nowelizację ustawy o kasach fiskalnych online. Było to 3 kwietnia 2019 r. Na skutek tej decyzji został wprowadzony obowiązek posiadania takich urządzeń. Wspomniana ustawa obowiązuje już od 1 maja 2019 r.
Zatem jak dokładnie działają kasy online? Jakie branże w szczególności jako pierwsze będą zmuszone zakupić takie urządzenia?

Kasy fiskalne online niemałą rewolucją

Kasa elzab k10

Technologia w dzisiejszych czasach bardzo prężnie się rozwija i jak można zauważyć, zmiany nie omijają także nawet przedsiębiorców. Wspomniane wcześniej kasy fiskalne online posiadają wysokiej jakości wbudowaną funkcjonalność, dzięki której możliwy jest w pełni zautomatyzowany, jak również bezpośredni przesył wrażliwych danych bezpośrednio z kasy rejestrującej, aż do Centralnego Repozytorium Kas. Jest ono prowadzone przez głównego Szefa Krajowej Administracji Skarbowej. Takie dane będą przesyłane systematycznie co 120 minut. Otrzymywanie, jak również gromadzenie wspomnianych danych z nowoczesnych kas online będzie zdecydowanie stanowiło istotny mechanizm, który przyczyni się do przeciwdziałania zjawiska tak zwanej szarej strefy.

Kasy online już w sprzedaży

Kasa Datecs

Urządzenia pojawiły się w sprzedaży już w maju, jednak nie każdy przedsiębiorca ma obowiązek od razu je kupować. Należy wiedzieć, iż od 1 stycznia 2020 r. kasy online obowiązują dla podatników sprzedających przede wszystkim paliwo oraz świadczących usługi między innymi mechaniki pojazdowej i wymiany opon.

Z kolei od 1 lipca 2020 r. kasy online będą obowiązkowe dla świadczących usługi związane z gastronomią, nawet przedsiębiorców pracujących sezonowo. Obejmuje to także firmy zajmujące się hotelarstwem, jak również sprzedażą węgla.

Dopiero od 1 stycznia 2021 r. zmiana kas będzie obligatoryjna dla podatników, którzy świadczą usługi fryzjerskie, jak również kosmetyczne, a także budowlane i prawnicze. Przedsiębiorcy działający w branży fitness, a także w sektorze opieki medycznej świadczonej przez dentystów oraz lekarzy również powinni wyposażyć się w te urządzenia.

ABS Elektronik doskonałym miejscem na zakupy

Zakup nowej kasy fiskalnej to często obciążenie dla przedsiębiorstwa, dlatego warto zdecydować się na wybór najtańszego miejsca, w którym można nabyć takie urządzenie. Z pewnością doskonałym rozwiązaniem będzie zakup produktu w ABS Elektronik. Jest to przedsiębiorstwo oferujące wysokiej jakości urządzenia w najlepszych cenach.

Szukasz nowoczesnej kasy fiskalnej online?

Sprawdź ofertę Kasy Fiskalne Online.

Podsumowując

Kasy online to zdecydowanie nowa kategoria urządzeń fiskalnych, które działają na podstawie komunikacji z Centralnym Rejestrem Kas. Jest on prowadzony tylko i wyłącznie przez Szefa Krajowej Administracji Skarbowej. Wspomniane Repozytorium przechowuje szereg danych, do których możemy zaliczyć między innymi raporty dobowe, a także paragony fiskalne, jak również wszelkie inne dokumenty niefiskalne. Do grupy wspomnianych danych należą również zdarzenia oraz informacje o dokonanych przeglądach okresowych.

Dodatkowo Szef Krajowej Administracji Skarbowej odpowiedzialny jest za nadawanie unikalnego numeru ewidencyjnego danej kasie podczas jej fiskalizacji. Ciekawostką jest fakt, iż urządzenia łączą się ze wspomnianym Repozytorium aż co dwie godziny. Jednakże należy wiedzieć, że Szef Krajowej Administracji Skarbowej może zmieniać ten harmonogram połączeń i tym samym może odbywać się to nawet bez wiedzy użytkownika wybranej kasy fiskalnej online. Połączenie możliwe jest za pośrednictwem internetu, dlatego operator urządzenia musi zapewnić tego typu infrastrukturę.

Kontakt